• Štítky blogu
Novinky
02.01.2020
Samolepky na auto
Super novinka v naší nákupní galerii. Samolepky na auto, kterým se také říká nálepky na auto, superlepky, autolepky, polep na auto, atd. Nyní je v nab... číst celé
01.01.2020
Nalepení samolepky na zeď
FOTONÁVOD - Jak správně lepit samolepky s přenosovou folií JAK SPRÁVNĚ LEPIT SAMOLEPKY S PŘENOSOVOU FOLIÍ Lepení samolepky je snadná a zábavná v... číst celé
01.02.2019
PŘI NÁKUPU NAD 1200 KČ DOPRAVA ZDARMA
Vážení zákazníci, nakupte v našem eshopu za 1200 kč a více a budete mít poštovné ZDARMA. V případě, že této nabídky nevyužijete , máme pro Vás zvýh... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. COOL BLOG
  3. ZAKÁZKOVÁ VÝROBA
  4. Návod na nalepení samolepek a dekorací na zed

Návod na nalepení samolepek a dekorací na zed

Jak správně nalepit samolepky na zeď - návod

Zkrášlování interiéru vždy patří mezi náročné činnosti na zručnost. Nikdo přece nechce mít doma něco, za co by se musel stydět, a tak jisté minimální dovednosti pro práce na čemkoliv uvnitř domu či bytu jsou zkrátka nezbytností. To samozřejmě platí také pro aplikaci fototapet, o které jsou následující řádky. Pokud s takovou prací ještě nemáte zkušenosti, pak se naším článkem můžete nechat inspirovat jako jednoduchým návodem, který vám může pomoci od případných nesnází.

Samolepící dekorace jsou určeny k nalepení na zeď, obklady, dlažbu, nábytek, sklo, různé plastové povrchy, hladké dřevo i kov. Před samotnou aplikací samolepky je potřeba vybrané místo očistit od špíny, prachu a mastnoty. 

 Samolepky je nutné  lepit na suchý, čistý a zpěvněný povrch. Malba nesmí být "čerstvá", omítka musí být zbavena nečistot a prachu.

Při odstraňování samolepky ze zdi je možné, že se malba poškodí v závislosti na kvalitě podkladu.

Příprava povrchu pro tapetování.

Než začnete s lepením, je důležité připravit si plochu, na kterou ji chcete aplikovat. Předně se zbavte všech nerovností. Opomenutí této zásady může zničit vaše úsilí.

Chcete-li tapetu lepit na sádrokarton, je nezbytné vyhlazení případného pórovitého povrchu tak, aby byl dokonale hladký a lepidlo s tapetou k němu perfektně přilnulo.

Původně malované stěny je dobré odmastit a za pomocí například obyčejného nebo v ideálním případě malířského mýdla s vodou je vyčistit.

Hodláte-li tapety nalepovat přes vypínače nebo zástrčky, je nutné vypnout elektrický proud a následně demontovat vypínače a přelepit je izolační páskou. Po nalepení tapety vyřízněte potřebný otvor pro vypínač nebo zásuvku.

POZOR: Samolepky NEJSOU určeny pro povrchy čerstvě natřené, vlhké a latexové (včetně vodou omyvatelné výmalby – např. Primalex FORTISSIMO). Nově natřené zdi musí minimálně tři týdny vyschnout.

 

01 Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Sejmeme podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii) tak, aby motiv zůstal nalepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii).

03 Samolepku spolu s přenosovou fólií nalepíme na stěnu. Důkladně samolepku uhladíme, přičemž přenosová fólie je stále na stěně!

04 Vyčkáme pár minut a poté začneme pomalu, pod ostrým úhlem, přenosovou fólii odstraňovat tak, aby samotná samolepka zůstala na zdi. Pokud samolepka zůstává na přenosovém papíře, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.

05 Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.

 

Lepení velké samolepky s přenosnou fólií (cca nad 80 cm)

01 Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Samolepku umístíme včetně podkladové fólie na zeď do požadovaného místa tak, že pravý horní a levý horní roh přilepíme kouskem lepící pásky a střed samolepky přilepíme ke zdi páskou vertikálně po celé výšce, aby páska přesahovala horní a dolní okraj samolepky a držela pevně na zdi.

03 Nejprve budeme pracovat na pravé polovině samolepky. Sejmeme malou pásku v pravém horním rohu tak, abychom mohli pravou polovinu samolepky oddálit od zdi a stáhnout podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii). Motiv zůstal nalepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii) a přebytečnou prázdnou podkladovou fólii z pravé poloviny ustřihneme.

04 Pravou stranu samolepky spolu s přenosovou fólií postupně od středu nalepíme na stěnu. Důkladně samolepku uhladíme, přičemž přenosová fólie je stále na stěně!

05 Budeme dále pokračovat levou částí samolepky. Odlepíme malou pásku v levém horním rohu a dlouhou vertikální pásku na středu samolepky odlepíme taktéž a posuneme ji o pár centimetrů doprava nad část bez podkladové neprůhledné fólie. Levou polovinu samolepky oddálíme od zdi a stáhneme podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii). Motiv zůstane přilepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii).

06 Vypneme samolepku doleva a od středu ji postupně včetně přenosové fólie přilepíme na zeď.

07 Vyčkáme pár minut a poté začneme pomalu, pod ostrým úhlem, přenosovou fólii odstraňovat tak, aby samotná samolepka zůstala na zdi. Pokud samolepka zůstává na přenosovém papíře, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.

08 Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.

Lepení bez přenosné fólie

01 Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem nahoru na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Z podkladové fólie (tj. neprůhledné fólie) sejmeme motiv a nalepíme na vybrané místo. Při snímání musíme dát pozor, abychom samolepku nepoškodili (např. rychlým odlepením), popř. nepřilepili lepícími stranami k sobě.

03 Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.

 

Větší motivy samolepek doporučujeme lepit ve dvou lidech.

 


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.