Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2019
PŘI NÁKUPU NAD 1200 KČ DOPRAVA ZDARMA
Vážení zákazníci, nakupte v našem eshopu za 1200 kč a více a budete mít poštovné ZDARMA. V případě, že této nabídky nevyužijete , máme pro Vás zvýh... číst celé
16.01.2019
Samolepky na auto
Super novinka v naší nákupní galerii. Samolepky na auto, kterým se také říká nálepky na auto, superlepky, autolepky, polep na auto, atd. Nyní je v nab... číst celé
06.01.2019
Nalepení samolepky na zeď
FOTONÁVOD - Jak správně lepit samolepky s přenosovou folií JAK SPRÁVNĚ LEPIT SAMOLEPKY S PŘENOSOVOU FOLIÍ Lepení samolepky je snadná a zábavná v... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. COOL BLOG
  3. ZAKÁZKOVÁ VÝROBA
  4. Návod na nalepení samolepek a dekorací na zed
23.11.2017

Návod na nalepení samolepek a dekorací na zed

Jak správně nalepit samolepky na zeď - návod

Samolepící dekorace jsou určeny k nalepení na zeď, obklady, dlažbu, nábytek, sklo, různé plastové povrchy, hladké dřevo i kov. Před samotnou aplikací samolepky je potřeba vybrané místo očistit od špíny, prachu a mastnoty.
V případě špatného nalepení samolepky na zeď ji lze odlepit a opětovně přilepit, a to aniž by poškodila zeď či ztratila své lepící schopnosti.
Lepení malé a střední samolepky s přenosnou fólií

01 Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Sejmeme podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii) tak, aby motiv zůstal nalepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii).

03 Samolepku spolu s přenosovou fólií nalepíme na stěnu. Důkladně samolepku uhladíme, přičemž přenosová fólie je stále na stěně!

04 Vyčkáme pár minut a poté začneme pomalu, pod ostrým úhlem, přenosovou fólii odstraňovat tak, aby samotná samolepka zůstala na zdi. Pokud samolepka zůstává na přenosovém papíře, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.

05 Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.

 

Lepení velké samolepky s přenosnou fólií (cca nad 80 cm)

01 Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Samolepku umístíme včetně podkladové fólie na zeď do požadovaného místa tak, že pravý horní a levý horní roh přilepíme kouskem lepící pásky a střed samolepky přilepíme ke zdi páskou vertikálně po celé výšce, aby páska přesahovala horní a dolní okraj samolepky a držela pevně na zdi.

03 Nejprve budeme pracovat na pravé polovině samolepky. Sejmeme malou pásku v pravém horním rohu tak, abychom mohli pravou polovinu samolepky oddálit od zdi a stáhnout podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii). Motiv zůstal nalepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii) a přebytečnou prázdnou podkladovou fólii z pravé poloviny ustřihneme.

04 Pravou stranu samolepky spolu s přenosovou fólií postupně od středu nalepíme na stěnu. Důkladně samolepku uhladíme, přičemž přenosová fólie je stále na stěně!

05 Budeme dále pokračovat levou částí samolepky. Odlepíme malou pásku v levém horním rohu a dlouhou vertikální pásku na středu samolepky odlepíme taktéž a posuneme ji o pár centimetrů doprava nad část bez podkladové neprůhledné fólie. Levou polovinu samolepky oddálíme od zdi a stáhneme podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii). Motiv zůstane přilepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii).

06 Vypneme samolepku doleva a od středu ji postupně včetně přenosové fólie přilepíme na zeď.

07 Vyčkáme pár minut a poté začneme pomalu, pod ostrým úhlem, přenosovou fólii odstraňovat tak, aby samotná samolepka zůstala na zdi. Pokud samolepka zůstává na přenosovém papíře, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.

08 Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.

Lepení bez přenosné fólie

01 Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem nahoru na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Z podkladové fólie (tj. neprůhledné fólie) sejmeme motiv a nalepíme na vybrané místo. Při snímání musíme dát pozor, abychom samolepku nepoškodili (např. rychlým odlepením), popř. nepřilepili lepícími stranami k sobě.

03 Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.

 

Větší motivy samolepek doporučujeme lepit ve dvou lidech.

 


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.